Pětiletá holčička po zranění ve výtahu zemřela

V srpnu 2015 se stalo velké neštěstí v anglickém městě Weymouth, když Alexys Brown (†5) zůstala zaklíněná ve výtahu. Zařízení jí přitisklo hlavou ke stropu. Přestože se ji podařilo hasičům vyprostit, utrpěla závažná poranění hlavy a krku, na jejichž následky zemřela. Dvě firmy v souvislosti s incidentem dostaly dohromady pokutu přes 40 milionů Kč.


Rodina Brownových žijící v anglickém Weymouthu si nechala do svého domu instalovat výtah kvůli svému synovi Jackovi (11), který je upoután na invalidní vozík. V srpnu 2015 se však stala nehoda, když Jackovu sestru Alexys (Lexi) Brown (†5) výtah přimáčkl hlavou ke stropu poté, co chtěla bratrovi přinést mobil, který si zapomněl v horním patře.

Zařízení, které bylo v tu dobu zjevně vadné, dívce způsobilo vážné poranění na hlavě a na krku. Na následky později Lexi zemřela. Matka Lorraine Brown řekla, že celá rodina je hrozivým incidentem naprosto zdrcená. Jack si podle jejích slov dává smrt sestřičky za vinu, protože ji požádal, aby donesla telefon.

„Můj syn se stal svědkem něčeho, co se lidem nezdá ani v nočních můrách. Viděl svou sestru zemřít, z čehož utrpěl trauma. Nyní se léčí s PTSD (posttraumatická stresová porucha). Trpí pocitem viny a nemůže se toho jen tak zbavit,“ sdělila Lorraine vyšetřovatelům.

V pondělí udělil soud v Bournmouthu dvěma firmám pokutu ve spojitosti se smrtí Lexi. Společnost Synergy Housing Ltd, která vlastní dům rodiny Brownových, musí zaplatit 29 milionů Kč. Firma zajišťující údržbu výtahu, Orona Ltd dostala příkazem uhradit 15 milionů Kč. Společně ještě zaplatí přes jeden milion Kč na výdaje trestního řízení.

Údržba výtahu měla být prováděna každých šest měsíců s důkladnou prohlídkou dvakrát do roka, jíž vykonával pojišťovatel. Naposledy však zařízení prošlo revizí v roce 2012 poté, co firma Synergy Housing řekla pojišťovně, že výtah odstranili.

Poslední tři roky popsala matka Lorraine jako „nepředstavitelné“. Světu vzkázala: „Držte a objímejte své děti trochu pevněji. Milujte svou rodinu trochu více, protože nikdy nevíte, kdy přijde čas, že už toho nebudete schopni.“

„Ztráta Alexys nás všechny zasáhla opravdu silně. Nic nám ji nemůže nahradit. Pokuty jsou pro nás irelevantní. Chtěli jsme pouze omluvu od společnosti Synergy a té se nám dostalo. Alexys byla milující, bezstarostná a andělská holčička plná energie, lásky a smíchu. Doufám, že co se stalo nám, vrhne světlo na všechny ostatní, aby podobným věcem dokázali zabránit. Budeme nadále vychovávat naše děti a chceme, aby si udržely vzpomínku na svou sestřičku z fotek, videí nebo příběhů,“ vyjádřila se Lorraine.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: ital
Zdroj: blesk.cz | 16.1.2019