Žena visela za nohu z páternosteru

Brno | S pohmožděnou nohou skončila v nemocnici žena, která zůstala v úterý 2.11.2021 kolem poledne viset hlavou dolů v páternosteru v brněnské budově České pošty u hlavního železničního nádraží. Vyprošťovali ji hasiči za asistence strážníků. Na twitteru o tom ve středu informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.
 

 
Páternoster je oběžný výtah s nepřetržitým pohybem kabin, do kterých se nastupuje za jízdy. Pošta ho v budově v Brně dala opravit do provozuschopného stavu v roce 2013.


Ghanem uvedl, hlídku strážníků oslovil před poštovní budovou cizinec, který ji anglicky žádal o pomoc a gestikuloval směrem ke vchodovým dveřím.


„Po vstupu dovnitř strážníci uviděli nečekanou situaci. Z výšky zhruba dvou metrů visela za jednu nohu hlavou dolů seniorka a podpírat se ji snažili dva muži. Dolní končetina se jí totiž zasekla mezi kabinou a stěnou oběžného výtahu,“ uvedl mluvčí.


Strážníci ženu podepřeli a přivolali hasiče i záchrannou službu. Hasiči následně vyřízli část dřevěné konstrukce páternosteru a společně se strážníky ženu vyprostili.


„Ženu noha bolela, po psychické stránce ale nezáviděníhodnou a stresující událost zvládla obdivuhodně,“ řekl mluvčí. Uvedl, že strážníkům si ještě postěžovala na svou nešikovnost a povzdechla si, že kdyby jí někdo o podobné situaci vyprávěl, neuvěřila by mu.


„Jak se jí ale stalo, že během jízdy směrem nahoru vypadla prakticky celým tělem z výtahu, vysvětlit nedokázala. Uvědomovala si jen to, že ji zaměstnalo posouvání tašky na kolečkách a manipulace s respirátorem,“ uvedl mluvčí. Ženu ošetřili záchranáři.


Jejich mluvčí Michaela Bothová řekla, že žena měla pohmožděnou nohu. Záchranáři seniorku po ošetření převezli k další péči do Úrazové nemocnice Brno.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: ČTK
Zdroj: irozhlas.cz | 3.11.2021