Zásadní vada pražského výtahu za 123 milionů. Neotevírají se mu dveře

S velkou slávou otevřeli v úterý v Praze výtah ve stanici metra A a B Můstek. Problémy na sebe ale nenechaly dlouho čekat. Jak zjistil reportér pořadu Selfie z Prahy Matěj Smlsal, výtah za 123 milionů korun má kritický nedostatek – jeho dveře někdy zůstanou zavřené.
 

Když kabina přijede do zvolené stanice, stane se, že nikdo nemůže vystoupit ani nastoupit. Výtah totiž bez otevření zase odjede pryč. Během několika minut to udělal dvakrát.

Dopravní podnik problém zkoumal. „Stav po prověření diagnostiky výtahu nevykazoval žádnou závadu. Lze se tak pouze domnívat, že se mohlo patrně jednat o situaci, kdy se cestující opíral o tlačítko zavírání dveří a výtah pak tuto volbu vyhodnotil jako požadavek na zavření dveří a pokračoval v jízdě,“ řekl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Zda problém skutečně způsobovalo dané tlačítko, je ale otázkou. Nikdo se o něj totiž v tu chvíli neopíral. I přesto podle Štábla čudlík dočasně odpojili. „A servisní firma provede přeprogramování tak, aby nemohlo dojít k chybné obsluze,“ dodal.
 

Autor: Matěj Smlsal
Zdroj: Blesk.cz | 4.3.2016