Výtah se svatebčany padal několik poschodí

Pro mladý slovenský pár mohl skončit nejšťastnější den tragédií. Jak informuje deník Nový čas, v Trnavě se utrhl výtah se svatebčany. Šest lidí ve výtahu mělo obrovské štěstí, že se výtah po pádu se sedmého podlaží zastavil na třetím patře a nikdo se nezranil.
 

 
Vyděšené svatebčany po dvaceti minutách vysvobodil přivolaný technik. Opravář konstatoval, že svatebčané měli štěstí, protože lano se neutrhlo. "Pouze se uvolnilo," dodal opravář. Lano se údajně vyvleklo z kladky.

Ve výtahu byla nevěsta Michaela (23), ženich Martin (23), rodiče nevěsty a sestra nevěsty Lucia (28) s manželem.

"Jeli jsme právě k fotografovi a všichni jsme měli skvělou náladu. Po nástupu do výtahu někdo poznamenal, že se tam cítí jako v rakvi, když najednou nastal hřmot a kabinka se okamžitě řítila dolů," popisuje situaci sestra nevěsty. Výtah se zasekl a svatebčané se ještě 20 minut obávali, že jim dojde kyslík. Nevěsta začala strachy plakat.

Správce domu obvinil svatebčany, že k havárii došlo proto, že ve výtahu "vystrájeli", česky by se řeklo, že vyváděli. Otce nevěsty takové tvrzení urazilo natolik, že zvažuje podání trestního oznámení na správce domu.
 

 
Autor: Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Zdroj: Novinky.cz