Výtah se dvěma údržbáři se zřítil z 15. patra

V Lodži v centrálním Polsku se v pátek v poledne zřítil z 15. patra výtah se dvěma údržbáři. „Záchranáři hovoří o zázraku, protože oba muži přežili a byli při vědomí,” napsal list Gazeta Wyborcza na svém webu. Dvojice Ukrajinců ve věku 41 a 42 let nicméně musela být hospitalizována a mladší je podle lékařů v kritickém stavu.
 

 
„Pracovali na střeše výtahu, natírali výtahovou šachtu. V určité chvíli se výtah z dosud neobjasněných příčin utrhl a spadl z výše 15. patra,” řekl televizi TVN 24 kapitán hasičů Piotr Wysocki. Záchranáři pak zraněné vyprostili z trosek výtahu v prvním podzemním podlaží.


Výtah se zřítil z výšky 40 metrů. „Je ironií osudu, že údržbáři pocházející z Ukrajiny jsou čtyřicátníci, samotný výtah je čtyřicetiletý a výška, z které se zřítil, je čtyřicet metrů,“ poznamenal pro deník Fakt Radoslaw Gwis z lodžské policie.


Neštěstí se stalo ve čtvrti, které se v Lodži kvůli výškovým budovám říká Manhattan. Gazeta Wyborcza dodala, že starší ze zraněných utrpěl lehčí zranění nejspíše proto, že náraz ztlumil mladší kolega.


Místo činu prověřují kriminalisté i inspektoři ze státní inspekce práce. „Zkoumáme okolnosti nehody a prověřujeme, zda pracovníci měli zaručené podmínky pro bezpečné vykonání zadané práce,” řekl TVN 24 Waldemar Klucha ze státní inspekce.


Zatím je ale podle něj na závěry příliš brzy: „Nevíme, zda poškození přispěli k nehodě, ani zda se zaměstnavatel postaral o náležité zabezpečení. Máme hodně otázek, na které ještě musíme najít odpovědi,” zdůraznil Klucha.


Podle předběžných neoficiálních informací došlo k samovolnému odbrzdění renovovaného výtahu.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: PM
Zdroj: novinky.cz | 4.6.2021