Výtah s otcem a dítětem nebyl k zastavení

Jako nekonečný příběh se odvíjela jízda výtahem, do nějž minulý týden v jednom mnichovském domě nastoupil muž s jednoročním synem. Chtěli sjet do přízemí, ale jejich cesta se neplánovaně protáhla.
 

 
Otec s dítětem vstoupili do kabiny, dveře se řádně zavřely a vše nasvědčovalo tomu, že za pár sekund budou moci dole vystoupit. Obvyklý scénář se ale nekonal, protože výtah se v přízemí neotevřel a vydal se zpět nahoru.

Tam se situace opakovala s tím, že kabina si to namířila znova dolů. A tak to podle deníku Bild pokračovalo dalších 15 až 20 minut.

Muž pendlující jako jojo ještě prostřednictvím zabudovaného mikrofonu kontaktoval servisní službu, ale hlas na druhém konci pomyslného kabelu sdělil, že mu v danou chvíli nemůže pomoci.

Ze schodiště sledovala dovádění výtahu mužova manželka se čtyřmi dalšími dětmi. Ta zavolala na tísňovou linku 112, načež přijeli hasiči, kteří splašenou kabinu nouzově zastavili a manuálně ji dopravili do nejbližšího patra.

S pomocí zvláštního klíče otevřeli dveře, aby otce s dítětem konečně vysvobodili.

„Malé děti mají jízdu výtahem rády. V tomto případě ale mladý pán (jednoroční syn) nebyl moc nadšený, působil dost nervózním dojmem,“ komentoval incident mluvčí mnichovských hasičů.

Nevšední příhoda se obešla bez jakéhokoli zranění, ale výtah skončil mimo provoz a bude muset podstoupit zevrubnou technickou kontrolu.Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)Autor: Jaroslav Zbožínek
Zdroj: novinky.cz | 17.12.2023