Vyšetřování bratislavské tragédie: Výtah neměl jezdit

Případ tragické nehody výtahu v Bratislavě, při které zemřela matka s kojencem, se začíná pomalu rozplétat. Výtah se totiž podle webu Plus jeden den neměl vůbec používat. Zákaz se ale v domě porušoval.
 

 
Podle nejnovějších informací k nehodě došlo během jízdy výtahu a dveře byly zavřené. Původně se přitom myslelo, že neštěstí nastalo při nástupu matky s kočárkem do kabiny.


„Provoz výtahu takzvaně z kabiny však měl být v té době zakázán. Proto z ní měl být vymontován kabinový ovladač (lišta s knoflíky na navolení patra, pozn. red.). Navzdory těmto opatřením a zákazu se výtah používal pro přepravu nákladů, a to tak, že se objemnější předmět, ale i velký nákup vložily do kabiny a výtah si osoba tlačítkem zvenku přivolala na své patro,“ prozradil nejmenovaný zdroj webu Plus jeden den.


Když žena nastoupila s kočárkem do kabiny, výtah měla zdola přivolat její blízká příbuzná. „Při otevřených kabinových dveřích se kočár zachytil o čelní stěnu šachty a došlo k těžkému zranění dítěte i jeho matky,“ řekl zdroj o možné příčině neštěstí.


Dítě zemřelo na místě, matka v nemocnici


„Předpokládáme, že výtah buď někdo přivolal, nebo došlo k chybě spínače obvodu a výtah se samovolně rozjel dolů, což způsobilo, že paní se propadla a zůstala zaklíněna mezi kabinou a stěnou výtahové šachty,“ řekl těsně po nehodě servisní manažer košické výtahářské společnosti Rastislav Tuchyňa.


K tragédii došlo 9. května v Legionářské ulici v Bratislavě. Třítýdenní kojenec zemřel na místě a o několik dní později zemřela v nemocnici i matka.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Eliška Míková | Foto: Profimedia
Zdroj: CNN Prima News | 19.5.2021