V Praze se v parkovacím výtahu zřítil řidič s autem

Neobvyklou nehodu řešili ve středu záchranáři v Praze, kde v Panské ulici spadl řidič s autem v mechanickém zakladači na vozidla. Muž vyvázl se zraněním zad a skončil v nemocnici.
 

 
Nehoda se stala kolem poledne, řidič se s autem zřítil v parkovacím výtahu v budově. „Vozidlo spadlo z výšky cca 2. patra a skončilo na střeše. Osobu jsme pomocí lezecké techniky vyprostili a transportovali ji do sanitního vozu,“ popsali ve středu zásah hasiči.


Mluvčí záchranky Jana Poštová sdělila, že 62letý muž měl poraněná záda a byl přepraven do nemocnice, přičemž byl stále při vědomí.


Hasiči vyprostili auto se zaměstnanci firmy, která spravuje výtah, pomocí navijáku, hydraulických vaků a lezecké techniky.


Okolnosti nehody prověřuje policie. Podle mluvčího policie Jana Rybanského se jedná o tzv. škodní událost, není to dopravní nehoda.


Podle prvotních poznatků řidič couval do parkovacího boxu, který je součástí výtahového mechanismu, kde prorazil zadní část a spadl z výšky zhruba deseti metrů dolů na střechu.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: kub | Foto: HZS Praha
Zdroj: novinky.cz | 23.7.2020