V Prachaticích výtahy mění průběžně, jezdily roky

Prachatice – Co výtah, to milion. Tak by se daly přepočítat investice do nových výtahů v městských domech.
 

V minulých letech už prachatická Městská správa domů a bytů (MSDB) vyměnila třináct výtahů. Další tři nové výtahy přibyly 
v roce letošním. „Ani tím ovšem výměny výtahů
v našich domech nekončí. 
V příštím roce bychom chtěli vyměnit další tři v ulici Italská,“ uvedl Jiří Vejvoda, jednatel MSDB Prachatice. Podle jeho slov by následně měly přijít na řadu také výtahy v ulici Národní, kde je jich dalších sedm. „Ty ale nejsou až tak prioritní, jsou novější než ty, které jsme již vyměnili,“ vysvětlil. Například ty na náměstí Přátelství, které už jsou vyměněné, sloužily nájemníkům zhruba čtyřicet let.

Jen v letošním roce jde do investic a údržby městských domů a bytů zhruba pětatřicet milionů korun. „Na větší akce, jako jsou zmíněné výtahy, nebo třeba kompletní opravy fasád, jde šestadvacet milionů korun, dalších devět milionů korun je na údržbu,“ uvedl k investicím Jiří Vejvoda.

Jsou ovšem domy, kde výtahy nejsou vůbec a nájemníci by je přivítali. Zatím podle slov jednatele MSDB eviduje jednu žádost o instalaci výtahu tam, kde není. „Byl to spíš dotaz. Zatím o tom neuvažujeme,“ uvedl jednatel.
 

Autor: Leona Fröhlichová
Zdroj: deník.cz | 24.5.2016