Ukrajinci zajali vojáky ve výtahu

Válka na Ukrajině kromě obrovské bolesti přinesla i řadu bizarních momentů, jako byly například krádeže ruských tanků pomocí traktorů. Nyní se o další možná až humornou scénku postarala okupantská jednotka. Ta si chtěla zkrátit cestu poschodími budovy, a tak místo schodů použila výtah. Jenže v něm byly kamery a pohotoví Ukrajinci výtah i s ruskými vojáky uvnitř zastavili. Snímek se objevil na sociálních sítí. Kromě toho ukrajinská armáda dokázala zajmout i vysoce postaveného pilota, jenž bombardoval civilní oblasti a před válkou na Ukrajině pózoval na fotkách například s Vladimirem Putinem či syrskou hlavou státu Bašárem al-Asadem.
 

 
Lenost se nevyplácí. To poznala i jednotka ruských vojáků, která se vydala na střechu jedné z výškových budov na Ukrajině. Místo aby šla po schodech, si ale chtěla zkrátit cestu pomocí objemného výtahu. Do něj se nasoukalo deset vojáků, kteří vyrazili nahoru. Nedošlo jim však, že výtah má kamery a ty sleduje ukrajinská ostraha budovy.


Ta zareagovala pohotově, výtah i s ruskou jednotkou uvnitř zastavila mezi patry a uvěznila je tak v kovové pasti. Jedinečným úlovkem se ostraha pochlubila na sociálních sítích, protože si z kamer pořídila fotku. Snímek se stal ihned hitem internetu a sdílel ho na Instagramu například i český ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. "Kdyby nešlo o válku, člověk by se v takových chvílích s chutí zasmál," napsal politik.


Ukrajincům se zároveň podařilo v uplynulých dnech sestřelit a zajmout jedno z ruských leteckých es, konkrétně majora, jenž ve svém letounu bombardoval civilní oblasti v Černihivu. Kromě toho proslul i tím, že se nechal zvěčnit po boku ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho syrského protějšku Bašára al-Asada. Zajatý major se totiž účastnil války v Sýrii. Pro Ukrajince tak jde o velký úlovek.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Jiří Charvát
Zdroj: extra.cz | 6.3.2022