Tragédie v nemocnici. Mladou ženu rozpůlil výtah

Když nemocniční personál převážel mladou Španělku Rocío Cortés Núñezovou po právě prodělaném porodu císařským řezem, ještě nikdo netušil, že za pár okamžiků dojde k tak tragické události. Podle serveru BBC ženu smrtelně zranil výtah, který se rozjel v tu nejnevhodnější chvíli.
 

K nehodě s fatálními následky došlo v neděli v sevillské nemocnici. Pětadvacetiletou ženu, která právě porodila, převáželi výtahem na poporodní oddělení, když byl ale nemocniční vozík napůl uvnitř, výtah se nevysvětlitelně rozjel.

Na místo okamžitě vyrazili hasiči, ale ani ti už mladé matce nedokázali pomoct. Podle některých zpráv jí výtah amputoval hlavu.

Po Núñezové, kromě novorozené dcery, která naštěstí vyvázla bez zranění, doma zbyly ještě dvě děti ve věku čtyři a pět let. Švagr Núñezové se médiím svěřil, že rodina chce vědět, proč selhal bezpečnostní systém. Podle jeho slov je ale stále těžké uvěřit tomu, že k takové nehodě mohlo vůbec dojít.

Marina Alvarezová z ministerstva zdravotnictví tamním novinářům potvrdila, že zahájí vyšetřování, zároveň ale potvrdila, že výtah prošel bezpečnostními testy na začátku tohoto měsíce. Situaci označila za neobvyklou a tragickou nehodu.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: INFO.CZ, IVM
Zdroj: info.cz | 21.8.2017