Staré výtahy mění za moderní

V pěti městských věžácích v Bohumíně začala už loni na podzim další hromadná rekonstrukce, tentokrát zaměřená na výtahy. Práce v tuto chvíli finišují a další etapa je plánována na léto.


Nové zdviže jsou nejen bezpečnější, ale také prostornější a vybavenější. „Rekonstrukce“ cílí nejen na modernizaci a splnění současných norem, ale zároveň chce i navýšit kapacitu výtahů.

„Kde to rozměry šachty umožní, tam volíme větší zařízení s vyšší nosností. Chceme maximálně využít veškerý prostor,“ řekla Jitka Ptošková, vedoucí odboru rozvoje a investic.

V létě dojde k instalaci 10 výtahů v pěti městských věžácích v ulicích Jateční, Čs. armády, Štefánikova a na třídě Dr. E. Beneše. Dohromady se tedy v deseti městských domech vymění rovná dvacítka výtahů. Plošná výměna přijde město na 21 milionů korun.

Staré zdviže se demontují, vybourají a do výtahového prostoru se instaluje celý systém zcela nový. Od vodicích lišt, přes lana, motory i samotnou kabinu.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: luk
Zdroj: denik.cz | 4.4.2018