Rozhodnuto - Thyssenkrupp se dohodl na prodeji divize výtahů s konsorciem investorů

Německá strojírenská společnost Thyssenkrupp se dohodla na prodeji své divize výtahů konsorciu soukromých investorů. Firmy Advent, Cinven a RAG-Stiftung za ni zaplatí 17,2 miliardy eur (434,4 miliardy korun). Transakce je největší akvizicí uskutečněnou soukromou investiční firmou v Evropě od roku 2007 a největší na světě v letošním roce, píše agentura Reuters.

 

 

Divize Thyssenkrupp Elevator je čtvrtým největším výrobcem výtahů na světě za firmami Otis, Schindler a Kone. Je také nejziskovější divizí německého konglomerátu.


Thyssenkrupp si současně dojednal, že do prodávané divize výtahů bude znovu investovat a koupí si v ní podíl za 1,25 miliardy eur. Podle kupní ceny by to mělo být asi 7,3 procenta akcií.


Transakce by měla být dokončena ještě letos. Thyssenkrupp chce zisk z prodeje použít na snížení dluhu a restrukturalizaci skupiny.


Thyssenkrupp se už delší dobu potýká s finančními problémy. Firma mimo jiné čelí klesajícím cenám oceli a zpomalení automobilového trhu i celé německé ekonomiky.


Ranou pro ni byly také nezdařené investice do oceláren v Brazílii a ve Spojených státech. Řešením se měla stát fúze s indickým konkurentem Tata Steel, tu však loni v červnu zamítla Evropská komise.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: ČTK, vku
Zdroj: e15.cz | 27.2.2020