Ročního Šimonka v nemocnici zabil rozbitý výtah: Padal do šachty před očima rodičů

Děsivá tragédie se stala na půdě polikliniky v Humenném na Slovensku. Malý Šimonek (†1) zahynul ve výtahové šachtě před očima zoufalých rodičů. Výtah se rozjel ve chvíli, kdy z něj rodiče s kočárkem vystupoval, informoval server cas.sk.
 


Rodiče šli s malým Šimonkem na návštěvu dětské doktorky. Když s kočárkem vystupovali v 6. patře, výtah se zničehonic rozjel nahoru. Otec se dítě snažil zachránit, ale chlapeček vypadl z kočárku do výtahové šachty. Dítě ze šachty museli vyprošťovat hasiči, chlapeček krátce na to zemřel v péči lékařů na rozsáhlá poranění.
 

výtah zabíjel 
Příčina tragédie se vyšetřuje. Podle policie byli ve výtahu kromě kočárku i tři dospělí lidé. „Za zatím neznámých okolností došlo k samovolnému pohybu výtahu směrem vzhůru. Při vytahování kočárku z jedoucího výtahu spadlo dítě do výtahové šachty,“ uvedla policejní mluvčí Jana Migaľová. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení.

Poliklinika od roku 2012 patří firmě NBP.  Jednatel firmy Peter Nízky vyjádřil nad událostí lítost a ochotu přijmout zodpovědnost, pokud se prokáže. O výtahy a jejich revize se stará externí firma, kterou už vyslýchá policie. „Když jsme převzali budovu, výtahy nefungovaly vůbec. Uvedli jsme je do technické způsobilosti“ poukazuje Nízky.
 

Autor: geo
Zdroj: Blesk.cz | 2013