Postel jako výtah. Chytré řešení změnilo stísněný dům v prostorné bydlení

Truhlářka Ana White navrhuje a staví roztomilé a kompaktní domy. Vzhledem k tomu, že každý malý dům je omezen velikostí, musí hledat vynalézavé způsoby, jak prostor zvětšit. V jednom z posledních projektů instalovala inovativní zdvižné lůžko, které mění okolí v příjemný domov. Stačí stisknout tlačítko.
 


Zvedací postel nabízí prostorově úspornou alternativu k tradičnímu nábytku. Při navrhování otevřené koncepce domu bylo snadné nahradit klasickou ložnici s dětskou postýlkou.

"Museli jsme najít místo pro ložnici," vysvětluje autorka na svých webových stránkách. "Podkrovní postel by vyžadovala schody a zabrala by zbytečně mnoho místa. Tak jsme postel navrhli jako pohyblivou. Ačkoli jde o neobvyklé řešení, výsledky mluví samy za sebe. Střed domu je překvapivě otevřený, což poskytlo dostatek místa pro plnohodnotný koberec, který pohodlně zakryje podlahu,” dodává Ana White.

Pohyblivá postel ale není jediným chytrým řešením. Kromě lůžka, které funguje jako výtah, truhlářka v domě instalovala také další mobilní nábytek. Skládá se z několika variabilních kostek. Dvojice skříňových dveří v obývacím pokoji se bez námahy změní na stolní desky a rustikální kuchyňská skříňka se zvedne ze zdi a odhalí ještě větší kapacitu příbytku. Tenhle domov je zkrátka plný prostorově šetrných překvapení!Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Lenka Krejcarová
Zdroj: blesk.cz | 5.7.2018