Pardubický kraj pošle 1,5 milionu na stavbu výtahu na Ukrajině

Zastupitelé Pardubického kraje pošlou 1,5 milionu korun do Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Peníze pomohou s obnovou nemocnice pro válečné veterány v Užhorodě. Kraj zaplatí vybudování výtahu a tím zajištění bezbariérového vstupu do nemocnice.
 

 
Pardubický kraj spolupracuje dlouhodobě se Zakarpatskou oblastí a před časem právě sem putovaly vyřazené postele z krajských nemocnic nebo starší sanita.


„Kromě dodávek humanitární pomoci a zdravotnického materiálu jsme se domluvili, že nebudeme podporovat standardní projekty v oblasti školství nebo sociálních službách. Zaměříme se jedním velkým projektem na oblast zdravotnictví. Předseda Zakarpatské oblastní rady Volodymyr Chubirko nás požádal o pomoc při stavbě výtahu v nemocnici pro válečné veterány v Užhorodě," sdělil hejtman Martin Netolický.


Nemocnice v Užhorodě poskytuje pomoc velkému počtu pacientů, kteří se často potýkají s omezením hybnosti. Nový venkovní výtah zlepší situaci jak pro pacienty, tak pro zdravotníky.


„Stejně jako v předchozích případech bude projekt spolufinancován oblastní radou. Z našeho rozpočtu poskytneme částku 1,5 milionu korun. Celkové náklady se pohybují okolo čtyř milionů ukrajinských hřiven,“ dodal Netolický. Peníze určené na tento projekty poskytne Pardubický kraj Zakarpatské oblasti prostřednictvím dobročinného fondu ViZa.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Iveta Nádvorníková | Foto: Pardubický kraj
Zdroj: denik.cz | 22.9.2022