Pád techniků do výtahové šachty skončil smrtí

Milán | Slovenský dělník zemřel a jeho kolega se zranil při pádu do výtahové šachty. Technici podle webu Corriere della Sera pracovali bez postrojů v horní části kabiny, když se výtah zřítil. Příčinou mohlo být přetržení nosného lana, které výtah drželo na navijáku.
 

 
Neštěstí se stalo v pátek krátce před druhou hodinou odpoledne. Jeho příčina zatím není jasná. Podle prvotních informací pracovali dva Slováci na kabině výtahu v pátém patře. Neměli však žádné jištění a výtah držel na laně z navijáku. Píše o tom deník Corriere della Sera.


Výtah se však náhle zřítil do šachty a spolu s ním i slovenští pracovníci. Zřejmě se přetrhlo nosné lano. Pád z výšky 20 metrů 55letý Jaroslav nepřežil, jeho 26letý kolega byl ve vážném stavu převezen do nemocnice v Niguardě. Utrpěl poranění obličeje, hrudníku, pánve a dolní končetiny.


Případem už se začaly zabývat italské odbory. „V oblasti Milána je to čtvrtá smrtelná nehoda od začátku roku. Nemohou zůstat nepotrestány,“ uvedla národní odborová organizace CGIL s tím, že by měli být pracovníci lépe proškolováni a zaměstnavatelé podobným tragédiím předcházet.


Budova procházela rekonstrukcí, Slováci na výtahu pracovali pro subdodavatelskou společnost.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Eva (Pavelková) Matysová | Foto: ČTK
Zdroj: CNN Prima News | 12.2.2022