Otřesná nehoda výtahu. Zahynul otec i syn

Obrovská rodinná tragédie se odehrála v centru britského Liverpoolu. Otec David a jeho syn Clayton tam spolu pracovali na jedné z budov, když se pod nimi zřítil průmyslový výtah. Oba padali i s výtahem dlouhých třicet metrů. Ani jeden z nich nehodu nepřežil.
 

 
Třiapadesátiletý David Bottomley byl profík v montování oken a taky měl na takovou činnost firmu. Se svou sklenářskou společností se vydal i do Liverpoolu na budovu Unity Building. Do práce s sebou vzal rovněž svého syna Claytona.


Společně pracovali na takzvaném vnějším průmyslovém výtahu. U něj ale v průběhu jejich práce došlo k poruše nadzemního zvedáku. Výtah se najednou i s nimi dvěma propadl o třicet metrů.


„Znělo to jako bomba, když ten výtah dopadl na zem,“ uvedl jeden ze svědků. Nehoda skončila tragicky. Otec podlehl zraněním na místě a jeho syn po krátkém boji v nemocnici, informoval Daily Mail.


„Můžeme potvrdit, že odpoledne došlo v budově Unity k incidentu, při kterém byli dva muži vážně zraněni. Jeden z mužů tragicky zemřel na místě činu a druhý byl v tu dobu v kritickém stavu v nemocnici,“ potvrdila podle Mirroru místní policie.


„Clayton snil, že bude jednou pracovat jako otec. Všechno dělali společně, byli jako nerozlučný pár, je to smutné,“ vysvětlil rodinný známý. Otec svého syna zaučoval, v jeho firmě pracoval teprve šest měsíců.


Clayton se mimo jiné věnoval rugby. Jeho bývalá škola vyjádřila soustrast rodině a popsala Claytona jako váženého člena sportovního týmu. „Píšu to s těžkým srdcem, ale musím vás informovat, že jeden z našich juniorských hráčů, Clayton Bottomley, zemřel po děsivé nehodě,“ uvedl zástupce školy.


Příslušné orgány se momentálně zabývají tím, jak mohlo k selhání výtahu dojít.


Případ upomene na nedávnou tragédii ve výtahu v Bratislavě (viz článek), kde při neštěstí zahynula maminka Nina (†25) a její miminko (†3 týdny).Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: rix | Foto: FB / David N Paula Bottomley
Zdroj: blesk.cz | 26.5.2021