Nový výtah na Andělu za 100 milionů zničilo pár kapek. Z tajemného důvodu nejezdí

Ani ne rok po spuštění má výtah na pražském Andělu, který vede na nástupiště metra, problém. Přestal jezdit, protože do něj natekla voda. Bezbariérový přístup do stanice, který vyšel na téměř 100 milionů, nebude fungovat určitě ještě několik dní.
 

S velkou pompou otevírali loni v létě výtahy na Andělu. Bohužel v provozu nevydržely ani rok.

„Došlo k zatečení vody do výtahové šachty a přestupní chodby, kvůli čemuž musel být provoz přerušen. V současné době se odčerpává voda z výtahové šachty a vysušuje se přestupní chodba,“ řekl Blesk.cz mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Paradoxní je, že zatím nikdo netuší, kudy se tam voda dostala. „Zhotovitel v rámci záruční doby celou situaci intenzivně řeší, ale práce budou jistě nějakou dobu trvat. V tuto chvíli není jasná příčina zatečení. Po odčerpání vody a vysušení chodby budou provedeny zkoušky, které pomohou celou situaci vysvětlit,“ dodal Štábl.

Výtah je tak zatím nahoře obehnaný červenobílou páskou, na nástupišti informují o nefunkčnosti velké cedule s nápisem „Výtah mimo provoz“. Vedle nich se nacházejí i hadry a také kýbl, které kapající vodu odchytávají.
 

Autor: Matěj Smlsal
Zdroj: Blesk.cz | 20.7.2016