Neštěstí ve výtahu: Muže v Karlových Varech zabilo závaží

Tragicky zemřel ve středu ráno v budově magistrátu v Karlových Varech technik (†48) firmy zabývající se opravami výtahů. Technici prováděli poslední čištění výtahové šachty před předáním magistrátu, jednoho z nich ale přimáčklo a zabilo závaží.
 


Firma několik měsíců rekonstruovala výtah v budově karlovarského magistrátu. Právě dnes měli pracovníci firmy výtah předat zaměstnancům magistrátu, proto chtěli celý výtah naposled vyčistit.

Podle prvotních informací technik z nepochopitelných důvodů ve výtahové šachtě zmáčkl tlačítko, které dává výtahu impuls, jako by už bylo vše hotovo a v šachtě se nikdo nenacházel. Technik byl ale pořád dole v šachtě. Svému kolegovi, který byl přímo ve výtahové kabině, muž zavolal, aby se s výtahem rozjel. Podle jeho kolegů pak zkoumal, zda výtah někde nevrže.

Když se ale výtah rozjel, technika dole přimáčklo závaží. Jeho kolegům, ani záchranářům se ho nepodařilo zachránit. Hasiči pak už pomocí lezecké techniky vytáhli z šachty jen bezvládné tělo.

Případem se začala zabývat policie. Podle všeho by měla být chyba na straně mrtvého technika. Smrt muže ve výtahové šachtě provoz magistrátu nenarušila.
 

Autor: TV Nova
Zdroj: TN.cz | 2014