Na radnici vybudují výtah

Kroměříž | Až půjdeme v budoucnu na svatbu či vítání občánků na radnici v Kroměříži, budeme se moct svézt výtahem. Město ho plánuje stavět ze dvora historické budovy na Velkém náměstí už v příštím roce.
 

 
„Léta jsme poslouchali, že postavit výtah u historické budovy není možné. Přitom jsme viděli, že jinde to jde. Opakovaně věc konzultujeme s památkáři a podařilo se nám společně dospět k přijatelnému řešení, “ říká starosta Tomáš Opatrný.


Sám vnímá stavbu výtahu jako nutnost. Starší a imobilní občané mají s pohybem po schodech problémy, ale i oni si na úřadě vyřizují své záležitosti, chtějí navštěvovat jednání zastupitelstva nebo jsou hosty na svatbách či vítání občánků v obřadní místnosti. Výtah uvítají také lidé, kteří platí na radnici poplatky za odpad či psy, navštěvují vedení města nebo úředníky dalších odborů.


Město teď připravuje projektovou dokumentaci. „Je navržena prosklená přístavba dvorní části a chodby spojující samotný výtah se stávajícím objektem radnice. Navržené řešení nevyžaduje rozsáhlé stavební úpravy na stávajícím historickém objektu, “ popsal vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček.


Náklady na stavbu výtahu jsou odhadovány zhruba na 6,9 milionu korun. Tato částka zahrnuje i rekonstrukci sociálních zařízení v budově, která také budou bezbariérová. Radnice se na pokrytí nákladů hodlá ucházet o dotaci od státu, která by mohla dosáhnout až 50 procent. „Pokud budeme úspěšní, výtah by mohl být realizován v roce 2025, “ dodal Pecháček.Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Hitrádio Zlín | Foto: Šárka Holubcová
Zdroj: hitradiozlin.cz