Muže zabil výtah, sbírka přinesla 636.000 Kč

Smrtí pětadvacetiletého Jaroslava P. skončila loňská nehoda v automobilce v Kvasinách na Rychnovsku. Údajně na něj spadl výtah během manipulace s ním. Blízcí založili sbírku pro pozůstalé, která po necelém roce přinesla 636.000 korun.
 

 
K neštěstí došlo loni 26. ledna v lakovně Škoda-Auto v Kvasinách. „S největší pravděpodobností se jedná o pracovní úraz při údržbě strojního zařízení," uvedl loni policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Jaroslav údajně manipuloval s výtahem, který na něj měl spadnout, protože ho zapomněl zajistit. Zranění, která utrpěl, nebyla slučitelná s životem. Jarda nebyl zaměstnancem Škodovky, ale externí firmy, kterou si na práci Škoda najala.

Celá tragédie místní velmi šokovala. Jardova rodina z Vlčkova neštěstí velmi špatně nesla - jistě i proto, že jeho družka Hanka s ním měla dvě děti, chlapce, jednomu z nich bylo v době nehody teprve půl roku!

Otřesná událost ale semkla jejich blízké, kteří neváhali a zajistili sbírku pro Haničku s dětmi, na kterou nakonec přispěli i lidé ze širokého okolí. Sbírka byla ukončena k poslednímu prosinci loňského roku - za necelý rok se vybralo 636.000 korun.

„Firma Škoda-Auto do veřejné sbírky příspěvek poskytla, stejně jako firma, která muže zaměstnávala. Příspěvek obou firem činí necelých 90 % celé částky veřejné sbírky," uvedl na svém facebooku zpravodajský server Orlický.net, který o sbírce rovněž informoval.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: dce
Zdroj: blesk.cz | 20.1.2020