Muž ve výtahu ohrožoval ženu nožem

Chvíli hrůzy si prožila mladá žena, která 12. října doběhla výtah ve stanici metra Kobylisy. V něm už totiž na „odjezd“ netrpělivě čekal muž, kterého žena svým příchodem na poslední chvíli prý zdržela. Začal jí nadávat a pak dokonce vytáhl nůž a hrozil, že ji bodne! Policie pátrá po něm i po ženě, která tam byla s ním a k nadávkám se připojila. Hledají navíc svědkyni, jež ve výtahu také jela.


Zdánlivá banalita vyprovokovala muže k nehoráznému činu. Když totiž se svou společnicí a další neznámou ženou nastoupil 12. října do výtahu ve stanici metra Kobylisy, přiběhla na poslední chvíli mladá žena, dveře znovu otevřela a k trojici cestujících se přidala.

 

To ale muže rozpálilo doběla. „Začal jí nadávat, že ho tím zdržuje. K nadávání se přidala i další žena, která tam byla s ním,“ popsal takřka neuvěřitelné chování agresora policejní mluvčí Jan Daněk. Pak situace ještě vygradovala – muž totiž zničehonic vytáhl nůž a začal jím před nebohou ženou, která výtah doběhla, šermovat a vyhrožoval, že ji bodne!

Výtah naštěstí hned nato dojel do horní stanice. Všichni pak vystoupili jako by nic a odešli pryč. „V souvislosti s tímto případem hledáme jak podezřelého muže, tak ženu, která tam byla s ním. Potřebovali bychom mluvit i se svědkyní, která s nimi jela ve výtahu a celý incident viděla,“ uvedl Daněk. Pokud někoho z nich poznáváte, kontaktujte linku 158.

 

Hledanému muži je přibližně 40 let, měří 175 cm, má štíhlou svalnatou postavu, opálenou pleť, velmi krátké vlasy a krátké tmavohnědé vousy. Za trestný čin vydírání může jít až na osm let do vězení.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: pom
Zdroj: blesk.cz | 23.10.2018