Mladíka zabil výtah na uhlí

Děsivou, a přitom zcela zbytečnou smrtí zemřel v prosinci 1967 v Liberci 16-ti letý mladík. Zabil ho výtah na uhlí. Bohužel si hoch svou smrt zavinil sám.

 


Jak napsal denní tisk 31. prosince 1967, mladík přišel do jedné liberecké základní devítileté školy navštívit svého strýce, který tam pracoval jako školník. Od něj se dozvěděl, že školníkův syn (15), jeho bratranec, skládá přivezené uhlí na topení.

 

Nejprve se nešťastník zapojil do práce a pomáhal bratránkovi se skládáním topiva. Když z hromady zůstala jen malá hromádka, návštěvník vešel do školní budovy s tím, že mladší z chlapců už si se zbytkem snadno poradí. To se taky stalo. Školníkův syn práci dokončil a vešel do kotelny, kde našel bratrance mrtvého. Byl zaklíněný mezi podlážkou výtahu na uhlí a stěnou.


Liberecký vyšetřovatel někdejší Veřejné bezpečnosti případ uzavřel s tím, že mladík byl jediným viníkem tragédie. Výtah uvedl do chodu, zřejmě s cílem po práci se svézt. Při naskakování ho ovšem výtah srazil a usmrtil. Nešťastník neměl naději na přežití.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: ryc | Foto: ara
Zdroj: ahaonline.cz | 9.8.2018