Kraslice zakoupí výtah pro polikliniku

Pacientům se při návštěvě jediného zdravotnického střediska v Kraslicích uleví. V tamní poliklinice totiž ještě letos přibude výtah, o jehož pořízení se mluví už dlouhé roky. Soukromému zařízení pomůže s jeho pořízením samotné město, které na něj uvolní dva a čtvrt milionu korun.
 

Peníze poputují poliklinice z grantu města. To se roky pralo s myšlenkou, že polikliniku koupí, avšak po řadě peripetií pak z obchodu sešlo. Nyní už se o zdravotnické zařízení stará majitel nový. Podle jeho slov se práce rozeběhnou co nevidět a poprvé by se měli pacienti na poliklinice svézt ještě na podzim letošního roku. Chystají se přitom i další zásadní investice do modernizace polikliniky, díky jejímuž provozu nemusí lidé z celého Kraslicka dojíždět na vyšetření do třicet kilometrů vzdáleného Sokolova. „Právě tento aktivní přístup k řešení problematiky stavu budovy a zatím ne úplně dokonalého komfortu pro pacienty nás přesvědčil o poskytnutí této podpory,“ řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek.

Město v loňském roce podpořilo zdravotnictví formou grantů částkou zhruba 370 tisíc a oblast sociální částkou cca 1,5 milionu korun. Pro letošní rok počítá radnice s podporou zdravotnictví ve výši cca 2,5 milionu korun včetně a pro sociální oblast je vyčleněna částka téměř dva miliony korun.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)

Autor: Jiří Drozdík
Zdroj: denik.cz | 8.6.2017