Jízda výtahem jako noční můra

Jízda výtahem se pro skupinu přátel proměnila v noční můru. V americkém městě Omaha ve státě Nebraska totiž v kabině uvízli právě v okamžiku, kdy se městem valila blesková povodeň. A voda se dostala až k nim a rychle stoupala.
 

 
Děsivý zážitek na celý život. Tak popisují Američané okamžiky, které je dělily v zaplaveném výtahu od smrti. „Voda stoupala dost rychle. Najednou jsem ji měl u břicha. Mačkal jsem všechna tlačítka, ale ten výtah se vůbec neotevíral,“ popsal momenty hrůzy Tony Luu, který společně se třemi kamarády ve výtahu uvízl.


Skupinka se snažila přivolat pomoc, volala záchranáře, ale nakonec pomohl místní údržbář – naštěstí spolubydlící jednoho ze zoufalých mužů. „Snažil jsem se zachovat klid. Věděl jsem, že jestli se tomu poddám, tak začnu být nervózní a zhroutím se,“ pokračoval uvězněný Luu.


Pomoc v podobě kamaráda-údržbáře byla na místě téměř hned. „Moc jsem se nerozmýšlel. Prostě jsem tam běžel. Nic jiného nešlo udělat,“ říká zachránce mužů Daylon Stapp.


Ten společně se svým bratrem Draytonem spěchal do suterénu, ale během chvilky byl v podobné situaci, jako jeho kamarádi ve výtahu. „Vlezli jsme do vody – měli jsme ji po ramena – a vší silou jsme se snažili otevřít dveře výtahu,“ řekl údržbář.


V tu chvíli už ale Luuovi, který měří zhruba metr sedmdesát, sahala špinavá bahnitá voda ze záplav těsně pod bradu. „Když se mi dostala tak blízko ke krku, začal jsem si uvědomovat, že tu můžu zemřít,“ svěřil se.


Jeho kamarádům zvenku se ale nakonec podařilo výtah otevřít. Jak se později ukázalo, ve stejnou dobu pomáhali hasiči i na druhé straně budovy. Tam byli ve výtahu uvězněni další čtyři lidé. Nikdo naštěstí nakonec neutrpěl žádné fyzické zranění.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Barbora Zychová
Zdroj: cnn.iprima.cz | 9.8.2021