Elon Musk představil výtah, který dostane auta do podzemní sítě

„Tunelářský" start-up Elona Muska si může odškrtnout další splněný bod. Společnost Boring Company dnes představila výtah, který má auta do propletence tunelů dostat. Muskova vize? Síť podzemních tunelů, kterými se lidé budou moci přepravovat bez toho, že by uvízli v dopravní zácpě.

 


Americký podnikatel a miliardář s nápadem přišel v prosinci, když na Twitteru napsal, že ho dopravní zácpy dohánějí k šílenství.

Auta v zamýšlených tunelech v zásadě sama nepojedou. Mají být usazena na plošinách, které je propletencem přepraví. Aby se ale auto do podzemí dostalo, bude potřebovat výtah. Jeho koncept dnes Musk, generální ředitel technologické společnosti Tesla a SpaceX působící v leteckém a vesmírném průmyslu, ukázal na Instagramu.
 
Testing The Boring Company car elevator
A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on Jul 25, 2017 at 11:26pm PDT
 
Auto najede na plošinu, která se pak spustí do tunelu, aby se auto dostalo do celého podzemního spletence. Už minulý měsíc přuitom Musk avizoval, že výtah je plně funkční. Obrázky pasažérských gondol zveřejnila Boring Company na jaře.

U jediného projektu podzemní dopravní infrastruktury ale Musk, považovaný některými za vizionáře, nekončí. Dalším konceptem je myšlenka vysokorychlostního transportního systému s názvem Hyperloop. Cestující má z New Yorku do Washingtonu přepravit za 29 minut. Musk už dříve tento měsíc řekl, že dostal od vlády "ústní" souhlas se zahájením výstavby.

 


Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)


 


Autor: Patria (Patria Online)
Zdroje: CNBC, kurzy.cz | 26.7.2017