DPS v České Lípě plánuje nové výtahy

Lépe a bezpečněji se z patra do patra dostanou obyvatelé Domu s pečovatelskou službou na Ladech. Česká Lípa chce v zařízení vyměnit tři staré osobní výtahy, které nahradí nové stroje. Českolipští radní schválili na svém únorovém zadávací podmínky pro veřejnou zakázku.
 

 

Zařízení je pro osoby, které již běžné denní činnosti nezvládají bez pomoci a provozuje ho příspěvková organizace Sociální služby města České Lípy. V domě je celkem 108 bytů a šest výtahů – čtyři osobní a dva lůžkové. V roce 2016 vyměnilo město jeden osobní výtah. V druhé etapě výměny přijdou na řadu další tři osobní výtahy.


Stávající výtahy v Domě s pečovatelskou službou fungují, ale již dosluhují. Pro klienty domu je extrémně důležitý bezpečný pohyb po celém objektu. Město chtělo výtahy vyměnit již loni, ale nepodařilo se projekt zrealizovat. Na vypsanou veřejnou zakázku totiž dostalo nabídky, které přesahovaly předpokládanou hodnotu. Proto ji letos vypisuje znovu. V letošním rozpočtu je navíc připraven dostatek finančních prostředků na realizaci projektu.


Předmětem veřejné zakázky je výměna tří osobních výtahů, zpracování projektové dokumentace včetně inženýrské činnosti a servis výtahů po dobu dalších pěti let. Náklady jsou odhadnuté na 3,9 milionu korun a hotovo by mělo být ještě letos.Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)
Autor: Zuzana Kolářová | Ilustrační foto: Deník
Zdroj: denik.cz | 12.1.2021