Další problémy nových výtahů v metru

Nedávno zprovozněné výtahy v metru se opět porouchaly. Od pondělí do středy byl mimo provoz bezbariérový přístup na Můstku, od poloviny února je nepojízdná kabina na Bořislavce. Nejsou to první problémy, které tyto nové výtahy mají.
 

Výtah na Bořislavce na sebe upozornil hned po zprovoznění stanice na jaře roku 2015. Jakmile zafoukal vítr, neotevíral dveře. Tento problém vyřešilo to, že technici přidali do mechanismu dveří pomocnou pružinu.

Teď je ale výtah opět rozbitý. „Co se týče západního výstupu ze stanice Bořislavka do sídliště Červený Vrch, zde došlo k nadjetí výtahu v horní stanici a následné poruše,“ řekla Blesk.cz mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

„Předpokládáme, že výtah bude mimo provoz nejméně do konce února,“ dodala mluvčí s tím, že druhá kabina je v provozu.

Od pondělí do středy byla mimo provoz i zdviž na Můstku. „Šlo o spodní výtah, kde byla identifikována závada vedení nosného lana. Bezbariérový přístup byl bohužel zcela vyloučen,“ popsala Řehková.

Tento výtah, který stál 123 milionů korun, měl také problém hned po zprovoznění, ke kterému došlo loni. Někdy totiž přijel do stanice a hned odjel, otevřít dveře jaksi zapomněl.
 


Sdílejte článek:Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)


Zdroj: blesk.cz | 24.2.2017