CHLAPEC POD VÝTAHEM SPADL Z PÁTÉHO PATRA

Na adrenalinovou “hru” s výtahem zřejmě do konce života nezapomenou dva chlapci z Chomutova. V jednom ze zdejších paneláků se vozili zavěšení pod výtahem, až na to jeden z nich doplatil pádem z pátého patra a těžkými zraněními.

 

 

Případ se odehrál asi před třemi lety, v jednom z osmipatrových paneláků v centru města. Dva dvanáctiletí kluci si tehdy z nudy vymysleli hru, která se ukázala jako bezmála smrtelně nebezpečná. “Jeden si vlezl do výtahové šachty a zavěsil se pod výtah. Druhý pak nastoupil do výtahu a vozil kamaráda nahoru a dolů,” popisuje adrenalinovou “zábavu” chlapců Miloslav Kopecký, jednatel chomutovské servisní firmy.

 

Dokud měli kluci výtah pod kontrolou, hrozilo jim maximálně pár facek od rodičů. Pár ošklivých sekund však jednoho z nich na několik měsíců upoutalo na nemocniční lůžko, a to ještě mohl mluvit o štěstí. Když se totiž výtah na chvíli ocitl prázdný, někdo v sedmém patře si ho přivolal. Chlapec zavěšený pod výtahem to netušil a teprve po několika sekundách si uvědomil, že dno šachta se nebezpečně vzdaluje. Udržel se do pátého patra. Pak stisk dvanáctiletého hocha povolil a on se zřítil z desetimetrové výšky.

 

“Byl to ošklivý pohled, kluk byl na dně šachty celý zkroucený,” vzpomíná na nepříjemnou situaci zdravotník, který u případu zasahoval. Chlapec pád přežil, ale odnesl si z něj vážná zranění. A také ponaučení, že výtah není dobrá hračka.

 

 

Zdroj: Internet | 2003