Bulovka: Výtah se neutrhl ani nespadl, přetížená kabina pomalu sjela

Výtah v nemocnici Bulovka se neutrhl ani nespadl, kvůli přetížení kabina sjela pomalu z druhého patra a dosedla na nárazníky klece, kde se zastavila. Vyplývá to z předběžných zjištění, která vedení nemocnice zveřejnilo na Twitteru.
 

 
„Podle předběžných zjištění nedošlo k utržení, pádu ani zřícení výtahu. V důsledku přetížení došlo k překonání trakce nosných lan na trakčním kole, čímž kabina výtahu sjela z 2. patra rychlostí přibližně 0,5 m/s. Kabina dosedla na nárazníky klece, kde se zastavila,“ informovala nemocnice v pondělí na Twitteru.


Výtah byl opatřen upozorněním na maximální nosnost a počet osob, což bylo zdokumentováno Policií ČR. Budova, ve které se nešťastná událost odehrála, je majetkem Magistrátu hl. m. Prahy. Fakultní nemocnice Bulovka je v této budově v dlouhodobém nájmu,“ zmínila nemocnice v prohlášení.


Nehoda se stala v pražské Fakultní nemocnici Bulovka v neděli po 17:00. Jedna žena si zlomila nohu, ostatní lidé vyvázli bez zjevných zranění. Ženu v pondělí propustili do domácího léčení.

 

 

Váš názor na článek (vstup do sekce VĚŘEJNÉ FÓRUM)

 

 

 

Autor: novinky.cz, ČTK
Zdroj: novinky.cz | 26.6.2023